Jahodové jogurtové mini koláče

SLOŽENÍ

Pro těsto
75 g másla nebo margarínu
75 g cukru
1 balení vanilkového cukru
2 vejce
200 g mouky
1 lž. prášku do pečiva
250 ml mléka

Pro směs jogurtu

500 g jahod
500 g hladkého jogurtu
200 g zakysané smetany
50 ml zahuštěného agavového sirupu (nebo 50 g cukru)
2 ks želatiny

Pro ovocnou glazuru
500 g jahod
2 polévkové lžíce cukru
2 ks želatiny

Plech pro 12 mini koláčů

PŘÍPRAVA

Pro těsto

Přidejte ingredience pro těsto do misky a mixujte s ručním mixérem na hladké těsto. Pak přidejte 2 polévkové lžíce těsta do každé miniformy a vyhlaďte povrch. Plech na pečení umístěte na rošt v troubě a pečte asi 20 minut při 180 °C pomocí konvekčního tepla. Po dokončení nechte košíčky vychladnout a vyjměte z okraje.

Pro směs jogurtu

Naplňte malý hrneček studenou vodou a nechte působit želatinu. Umyjte a vyčistěte jahody, nechte je vyschnout a poté vložte do misky. Purée připravte za použití ručního mixéru. Přidejte jogurt, kysanou smetanu a zahuštěnou šťávu Agave a dobře promíchejte. Želatinu vyjměte z vody a pevně ji zatlačte. Odstraňte zbývající vodu. Přidejte želatinu do hrnce. Vložte hrnec na sporák a želatinu rozpusťte při nízké teplotě, dokud není úplně rozpuštěná. Nedovolte, aby se želatina příliš zahřívala. Přidejte želatinu do směsi jogurtu za stálého míchání. Naplňte jogurtovou náplň. Nechte cupcakes vychladnout 1 hodinu.

Pro ovocnou glazuru

Umyjte, vyčistěte jahody a nechte vyschnout. Zbylé jahody přidejte s cukrem do misky a jemně zamíchejte. Přidejte hotovou želatinu do jahod a očistěte a dobře promíchejte. Pečlivě přidejte směs do formy jogurtu. Nechte mini koláče chladit v chladničce alespoň 4 hodiny, dokud není želatina pevná.

Další postup

Vyjměte koláčky z chladničky a poté odstraňte hrany. Přidejte koláče na dort a ozdobte jahody.

Tip: Jahody projdou sítem po opláchnutí, aby vznikla čirá glazura.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *