1875

Friedrich Küppersbusch zakládá ve městě Gelsenkirchen, městské čtvrti Schalke, firmu „F. Küppersbusch a synové“, první továrnu na sporáky na světě. Zahajuje řemeslnou výrobu sporáků na uhlí.

1880

Firma Küppersbusch přechází s 12 zaměstnanci na sériovou výrobu a rozšiřuje svůj sortiment výrobků.

1898

Patentována automatická telefonní ústředna. Küppersbusch vlastnil tři telefonní linky a komunikoval prostřednictvím jedné adresy telegramu.

1913

S počtem 2500 zaměstnanců, kteří denně vyrobí 350 sporáků a kamen, je Küppersbusch největší specializovanou
továrnou na kontinentu.

1918

Poté, co během 1. světové války došlo k nezbytnému přeorientování výroby na polní kuchyně a trouby, začíná firma Küppersbusch znovu vyrábět sporáky pro použití v domácnosti. Díky vysoké poptávce Küppersbusch přešel na průmyslovou výrobu.

1935

Na základě exploze poptávky po svých produktech firma konstantně navyšuje počet zaměstnanců a otevírá druhý závod na výrobu kamen na uhlí. Tento boom vede k založení filiálky v Rakousku, díky čemuž se Küppersbusch stává jedničkou na celosvětovém trhu.

1954

Nejen VW Brouk je symbolem hospodářského
zázraku. Küppersbusch propaguje svou rychlovarnou desku, sedmipolohový ovladač a signální kontrolku.

1962

Od plynového sporáku k digestoři nebo zcela
smaltované lednici: doposud získané zkušenosti z výroby sporáků se promítly do celé řady výrobků.

1973

V sedmdesátých letech si do německých domácností nachází cestu vestavná kuchyně. Jako jeden z prvních výrobců nabízí společnost Küppersbusch vhodné vestavné spotřebiče.

1985

Rok zrození katalyzátoru ökotherm®. Jedinečný svého druhu a vyráběný pouze společností Küppersbusch: katalyzátor pro pečící trouby a sporáky – ekologie se snoubí s dokonalým gurmánským požitkem.

1993

Küppersbusch stává
úspěšným účastníkem designových soutěží. Bundespreis, Red Dot Award, iF design award, Platinum Award for Design Excellence ADEX: doposud bylo národními i mezinárodními cenami ověnčeno více než 60 výrobků jako jsou trouby, sporáky, varné desky a odsavače par.

1999

S cílem oslovit kuchyňský segment nejvyšší kvality na celém světě se skupina Teka slučuje s firmami Küppersbusch Hausgeräte GmbH a Küppersbusch Großküchentechnik Gmbh & Co. KG. Celosvětově společnost zaměstnává kolem 5000 zaměstnanců.

2008-2014

Designovými řadami Platinum white edition, Black chrome edition a designový koncept s názvem „Individual“ přináší společnost Küppersbusch nová měřítka na trhu s vestavnými spotřebiči.

2015-2016

Společnost oslavila 140. výročí s řadou inovací na mezinárodním veletrhu LivingKitchen v Kolíně nad Rýnem. Küppersbusch byl v březnu radou jmenován členem Nadace německého designu „Major German Brands“.

2017-2019

Na mezinárodním veletrhu v Kolíně nad Rýnem bylo centrem pozornosti celosvětové zavádění nové generace spotřebičů. Představena byla zejména elegantní řada Shade of Grey,
která svou šedou barvou rozšířila standardní nabídku spotřebičů v černé a bílé barvě.

Zakladatel značky Küppersbusch

Friedrich Küppersbusch
founder

Friedrich Küppersbusch založil ve městě Gelsenkirchen, městské čtvrti Schalke, firmu
„F. Küppersbusch a synové“, první továrnu na sporáky na světě. Zahájil rovněž řemeslnou výrobu sporáků na uhlí.